Poznań, tel 602 582 486
Bielsko-Biała, tel. 600 919 617

  Podłogi – cyklinowanie i układanie

  Podłogi – renowacja, odnawianie, cyklinowanie bezpyłowe


  Nowoczesne projektowanie wnętrz zazwyczaj zaczyna się od stworzenia podłogi od podstaw. To właśnie ona najdobitniej podkreśla styl i elegancję każdego domu oraz mieszkania. Po chwilowym szaleństwie wśród konsumentów, spowodowanym wykorzystywaniem płyt podłogowych z tworzyw sztucznych, nastąpił zdecydowany odwrót w kierunku tradycyjnych rozwiązań, czyli podłóg drewnianych, z wysokiej jakości surowców naturalnych, prezentujących całe bogactwo nie tylko kolorów, ale także struktur. Nasza firma znakomicie wpisała się w ten trend. Możemy Państwu polecić szereg kompleksowych usług w temacie tworzenia od podstaw podłóg drewnianych nowej generacji, a jednak silnie nawiązujących do tradycji. Działamy niezwykle wszechstronnie, temat renowacja podłóg nie ma przed nami tajemnic, nawet na najbardziej zaniedbaną i zniszczoną podłogę znajdziemy interesujący i przystępny cenowo sposób. Cykl prac, jaki stosujemy w naszych działaniach, jest bardzo rozbudowany, dzięki czemu udaje się osiągać tak wysoką jakość techniczną i wizualną, zadowalającą nawet najbardziej wymagających klientów!

  Bogata gama parkietów

  Decydując się na współpracę z nami i powierzając nam układanie deski od podstaw, możecie Państwo zdecydować się na kilka rozwiązań. Parkiet klasyczny składa się z drewnianych klepek z piórkami i wpustami, by łatwo było je połączyć. Deszczułki są materiałami niezwykle plastycznymi, łatwo aranżować je w przeróżnych wzorach. Szerokość wynosi 7cm – 15cm, a grubość około 1.6cm – 2.2cm.

  Lamparkiet

  Z kolei lamparkiet wykorzystuje lite drewno. Klepki są w praktyce węższe i krótsze od tych, jakie wykorzystujemy przy projektowaniu parkietu klasycznego. Lamparkiet polecamy szczególnie w sytuacjach, gdy chcemy umieścić pod podłogą ogrzewanie.

  Mozaika

  Mozaika z klepek drewnianych to najbardziej artystyczna forma podłogi. Klepki najczęściej przykleja się do płyt lub siatek. Ich grubość wynosi najczęściej około 1,6 cm. Najczęściej stosowaną formą jest mozaika układana na przemian, można stosować odmienne kolorystycznie gatunki klepek, przez co podłoga nabiera znacznie bardziej dekoracyjnego i unikalnego technicznie i wizualnie charakteru. Wzory mozaiki mogą być proste lub bardziej skomplikowane.

  Parkiety do obiektów przemysłowych

  Oprócz parkietów przeznaczonych do mieszkań i domów jesteśmy w stanie przygotować i położyć także profesjonalne parkiety przemysłowe. Od przedstawionych powyżej różnią się głównie łatwiejszym trybem układania. Wąskie klepki o szerokości max 1 cm i grubości 1,5, 1,6 lub 2,2cm łączy się w płyty z użyciem taśm przylepnych. Dzięki temu po ukończeniu prac parkiet może pochwalić się uporządkowanym rytmem poszczególnych elementów. Parkiet ten jest idealny do rozbudowanych powierzchni o bardzo dużym metrażu.